Srdce v okně jako poděkování sociálním pracovníkům

2. duben 2020

Zaměstnanci Oblastní charity v Rokycanech mají plné ruce práce. V současné době navíc ke své práci například šijí roušky a rozvážejí nákupy a léky seniorům.

I v této nelehké situaci se ale dají nalézt chvíle, které je potěší: „Na sociálních sítích běžela taková informace, že by lidé mohli poděkovat sociálním pracovníkům tím, že vyvěsí červená srdíčka do oken. Já jsem na začátku týdne přijela k jednomu domku a ten domek měl dvě okna polepená červenými srdíčky s nápisem ‚DĚKUJEME‘. Musím říct, že mě to úplně dohnalo k slzám,“ přiznala ředitelka této charity Alena Drlíková.

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.