Strážníci v Domažlicích varují děti před nebezpečím v ulicích

16. březen 2015

Formou hry varují strážníci v Domažlicích prvňáky a předškoláky před nebezpečím, které na ně číhá nejen v ulicích města. Děti vybarvují omalovánky, dozví se celou řadu důležitých věcí a mohou si také prohlédnout některé pomůcky, které městští policisté při svých zásazích používají.

Nebezpečné injekční stříkačky, auto na silnici, kde si děti hrají s míčem, nebo muž nabízející bonbóny. To jsou některé motivy obrázků, které si děti z domažlických základních a mateřských škol nejen prohlédly, ale jejich nebezpečné jevy si také vybarvily červenou pastelkou. Formou hry se totiž dozvídají o nebezpečí, se kterým se mohou setkat každý den.

„S preventivními akcemi na domažlických mateřských a základních školách jsme začali během loňského září. Je důležité varovat před nebezpečím i ty nejmenší. Na cestě ze škol domů na ně může číhat celá řada nástrah," uvedl preventista Městské policie Domažlice Václav Kubaň, podle kterého bude domažlická městská policie v podobných akcích pokračovat.

Kromě omalovánek, které pro příští školní rok vytvořili žáci Základní umělecké školy v Domažlicích pod vedením Igora Šlechty, dětem strážníci ukazují i pomůcky, které používají v praxi. Ať už jde o ochranné rukavice, nejrůznější fotografie ze zásahů nebo odchytovou klec na zvířata.

Kromě škol dochází strážníci v rámci prevence také do domovů seniorů a spolupracují také s Městskou radou seniorů v Domažlicích.

Spustit audio