Středověké důlní dílo Mauricius by Abertamští chtěli zpřístupnit do dvou let
Obec Abertamy v Krušných horách patří mezí někdejší významná hornická sídla. Dodnes na tuto část historie upozorňuje systém podzemních chodeb. Abertamská radnice se navíc už několik let pokouší hornické podzemí otevřít i pro veřejnost. Jak postoupily přípravné práce - to zjišťoval u starosty obce Zdeňka Lakatoše Zdeněk Trnka.
Náklady na zpřístupnění středověkého důlního díla Mauricius v Abertamech by měly dosáhnout pěti milionů korun. Finanční prostředky na dokončení díla chce obec získat za pomoci obcí z české i saské strany hranic, z fondů Evropské unie. Starosta Abertam Zdeněk Lakatoš tvrdí, že unikátní důlní dílo by mohlo být k dispozici veřejnosti za dva roky.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Těžký direkt pro Karvinou. Slezský klub je vyloučen z ligy, primátor Wolf má zákaz ve fotbale na 12 let
-
Šídlo: Už nebudeme mít nejlepší veřejnoprávní média v bývalém východním bloku. Stávka nic nezmění
-
Lidé bez domova jsou pro nás často neviditelní. Umírají o 16 let dříve než většina populace, říká Bírová
-
Přednost měl mít pravděpodobně katamarán, soudí kapitán. V Chorvatsku zemřeli kvůli srážce lodí 4 Češi