Těžký kulomet, pravěké nože, nebo třeba koutní hrnec na vás čekají v Muzeu Středních Brd

21. červenec 2020

Pokud jste se rozhodli poznávat Brdy, Muzeum Středních Brd ve Strašicích by mohlo být dobrým výchozím bodem.

Alespoň tedy pro poznávání Středních Brd. Dozvíte se zde zajímavosti o historii obce a okolí a budete moci zavzpomínat třeba i na poměrně nedávnou minulost, kterou některým z nás připomene vybavení zdejší dobové kuchyně. V neposlední řadě se zde nachází množství vojenských exponátů.

Muzeum je umístěno ve dvou objektech - ve vstupní budově, tzv. velitelské vile, a „dřeváku“, který sloužil jako ubikace pro rotmistry. Část expozic je umístěna také na zahradě a pod přístřeškem, kde si můžete prohlédnout například malý geopark a sbírku zemědělské techniky.

Vzdálenost z Plzně: cca 36 km

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroje: Český rozhlas Plzeň , Brdy: 77 romantických , dobrodružných a tajemných míst (autor: Tomáš Makaj)
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.