Tipy na víkend v Plzeňském kraji: step, muzikál nebo Havelské posvícení

14. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Galavečer 2018 v Měšťanské besedě

Tento víkend nabízí něco pro příznivce stepu i scifi filmů. Vyrazit můžete také na posvícení. Vyberte si z naší pestré víkendové nabídky.

Plzeňský festival stepu

Plzeňský festival stepu

Ve čtvrtek začal a do neděle potrvá 7. ročník Plzeňského festivalu stepu. Program probíhá v Měšťanské besedě, DEPU2015 a open air v ulicích Plzně, V pátek jste zváni na Anglické nábřeží. Od 17 hodin zde proběhne tzv. Flash mob s desítkami stepařů. V sobotu začíná program U Branky v 10:30. Uvidíte ukázky stepařských skupin a studií. V DEPU2015 startuje ve 13 hodin Stepařský workshop pro veřejnost. Zkuste si step pod vedením Igora Bezdieniezhnykha. Od 19 hodin se v Besedě koná Stepařská show. To nejlepší, co nabízí současný step, uvede Roman Vojtek.

Future Gate

Future gate

Filmový festival sci-fi filmů je zpět! Tématem letošního ročníku je postapokalypsa. Na plátno se dostanou pecky jako Mad Max, Vznik kyberpunku, Vetřelec na jevišti nebo iShorts. Festival představí různé podoby konce tradičního světa a poukáže, jak by taková zkáza ve skutečnosti vypadala, jak jí předejít a co je potřeba změnit. Festival probíhá v DEPU2015 v Plzni v pátek a v sobotu od 17 do 22:30. Více informací najdete na www.futuregate.cz.

Slavné světové muzikály

Přijďte si v sobotu 16. října poslechnout největší hity muzikálových scén do unikátního prostředí Betlémské kaple v Plzni. Uslyšíte písně z muzikálů West Side Story, Cats, Bídníci, My Fair Lady, Zpívání v dešti, La la land a dalších, které doplní filmová hudba v podání Musica festiva di Praga. Vstupenky jsou nečíslované a koupíte je třeba na plzenskavstupenka.cz. Prostor bude vytápěný, začátek je v 18:30.

Svatohavelské posvícení U Matoušů

Čtěte také

Tradiční posvícení se konalo první neděli po svatém Havlovi již od konce 18. století a selský dvůr U Matoušů tuhle tradici drží dál. Ponořte se tu do chutí a vůní rozmanitých tradičních pokrmů. Vyzkoušejte si stará řemesla nebo nakupte krásné dárky pro své blízké. Součástí akce bude i vystoupení folklorních souborů z Plzně a okolí. Program se koná v neděli 17. října od 9 do 15 hodin.

Jarmark na hradě Švihov

Nádvoří vodního hradu Švihov obsadí v neděli 17. října od 10 do 17 hodin výrobci originálních řemeslných produktů, producenti tradičních pochutin a prodejci občerstvení. Děti se mohou těšit na program, který cílí na jejich hravost a šikovné ruce, a tak si tu krásný podzimní den užije určitě celá rodina.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...