Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Velikonoční trh, Víkend na ledě, Mezinárodní den ptactva v zoo

31. březen 2023

Tento víkend můžete navštívit hned několik velikonočních trhů a jarmarků, zoo zve na Ptačí sobotu a Rokycany ukončují sezónu na zimním stadionu. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Velikonoční trhy

Velikonoční trhy

Až do 10. dubna můžete zajít na Velikonoční trhy na náměstí Republiky v Plzni. Těšte se na tradiční řemesla a lidové tradice. Podívejte se, jak se plete pomlázka nebo malují kraslice, jak se vyrábí svíčky nebo jak pracuje kovář.

Trhy jsou otevřené každý den od 9 do 18 hodin. Na každé odpoledne je připraven doprovodný hudební program. Například v pátek – So Fine, sobota - Elegie rock, neděle – Kroky Michala Davida.

Otevření plaské části Cisterciácké cesty

V pátek 31. března začíná v 17 hodin Slavnostní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plasích. Účinkují smíšený vokální soubor Sagitta a varhanice P. Kamenická. V sobotu 1. dubna proběhne od 10 hodin slavnostní odhalení milníku Cisterciácké cesty v prostoru mezi konventem a mostem s duchovní promluvou P. Günthera Eckblbauera. V 10:30 pak začne komentované putování po Staré cestě z Plas do Mariánské Týnice (9,6 km).

Hudební ceny Žebřík

Vyhlášení 31. ročníku proběhne 31. března v DEPO2015 v Plzni. Vystoupí například Kateřina Marie Tichá & Bandjeez, Michal Pavlíček – best of s Bárou Basikovou, Kamilem Střihavkou, Vilémem Čokem a Radkem Škarohlídem. Exkluzivní show předvede také Vypsaná fixa či Znouzectnost. Moderátory pětihodinové show jsou letos Marek Taclík a Iva Pazderková.

Víkend na ledě

Rokycanské ostří

První dubnový víkend Rokycany zakončí sezonu ledu 2022/2023. V sobotu 1. dubna se koná již VII. ročník závodu Rokycanské ostří. Závod probíhá po celý den. Závodit budou mladí krasobruslaři z různých koutů České republiky. Závodu se zúčastní až 200 závodníků ve věku 5 až 18 let. Veřejnost je vítána.

Na neděli 2. dubna připravilo město společně s Krasobruslařským klubem Rokycany maškarní karneval pro děti a zároveň bruslení pro rodiče s dětmi, nedělní podvečer bude patřit poslednímu volnému bruslení pro veřejnost.

Velikonoce v rokycanském muzeu

V sobota 1. dubna se od 9 do 17 hodin budou v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech slavit Velikonoce. Čeká vás zdobení kraslic a perníčků, pletení pomlázek, pečení jidášů, tvorba vizovického pečiva, práce v keramické dílničce a další. Před muzeem bude připraven jarmark.

Mezinárodní den ptactva v zoo

Ptačí sobota

V sobotu 1. dubna je v Zoo Plzeň připraven soutěžní a naučný program pro rodiny s dětmi. Poběží od 10 do 17 hodin před Tropickým pavilonem. Nositelé ptačích jmen budou mít 1. dubna zvýhodněné vstupné.

Zahájení návštěvnické sezóny na zámku Nečtiny

O víkendu 1. a 2. dubna zveme na zahájení návštěvnické sezóny s komentovanou prohlídkou na zámku Nečtiny. Přístupná bude kaple a galerie ve věži. Otevřena bude i zámecká restaurace s venkovní terasou. Na neděli 2. dubna je od 14 hodin naplánována komentovaná prohlídka zámku a hrobky šlechtického rodu Mensdorff-Pouilly s místním kronikářem Jiřím Kaprem. Vstup do kaple, galerie a na prohlídku je zdarma.

Staročeský bál

Plzeňský lidový soubor Mladina pořádá v Sokolovně Koterov v sobotu 1. dubna od 20 hodin. Staročeský bál. Bude to povedená taškařice, včetně originálního předtančení, půlnočního překvapení, tomboly a popůlnočního utopence. Hrát bude Robert Jíša a muzika Mladiny.

Setkání dětských lidových muzik

Setkání dětských lidových muzik

V neděli 2. dubna se opět sejdou mladí muzikanti z folklorních souborů z Plzně a okolí. Setkání muzik má sloužit jako nesoutěžní přehlídka dětských lidových muzik i pomyslná oslava jara. Odehrává se v secesních interiérech Malého sálu Měšťanské Besedy. Letos se vedle souborů z regionu jako host představí také dětská muzika Blatenští dudáci z Blatné.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...