Tom Jones: Love Is In The Air

7. červen 2024

Na počátku své kariéry se potkal se Sinatrou, Elvisem i Beatles. Máme rok 2024 a on nezahálí a stále koncertuje, zahajuje své tříměsíční evropské turné. Tom Jones slaví 84. narozeniny.

Pro milióny lidí je britský zpěvák Tom Jones stále sexsymbolem. Jeho největší přínos není ve skládání písní nebo v tom, že by objevoval nové směry. U Toma Jonese je podstatná interpretace, dokáže téměř jakoukoliv písničku předělat v nálož nabitou sexy energií. Se svým charakteristickým vzdycháním, hekáním a hlubokým bručením přivádí do varu další a další generace fanoušků. Jeho hlas a charisma dobyly svět. Je známý svým hlubokým a silným hlasem, který je schopen přenést široké spektrum emocí. Jeho koncerty jsou plné energie a vášní, získal si fanoušky všech věkových kategorií.

Kromě své hudební kariéry se Tom Jones také objevil v několika filmech a televizních pořadech. Tom Jones, vlastním jménem Thomas John Woodward, se narodil 7. června 1940 ve Walesu. Jeho hudební kariéra začala ve skromných podmínkách, ale brzy se stal jedním z největších popových a soulových zpěváků všech dob. Psycholog Cary Cooper, který se stará o zpěvákovo duševní zdraví tvrdí, že Tom Jones si uchovává mladistvý vzhled prací. Zpěv a show ho baví natolik, že téměř nepociťuje stresové okamžiky a mohl by v tom být příkladem mnoha jiným lidem, kteří v určitém věku cítí odchod na odpočinek jako újmu.

„Láska je ve vzduchu, ve východu slunce. Láska je ve vzduchu, když je den skoro u konce. A já nevím, jestli jsi iluze. Nevím, jestli vidím pravdu. Ale ty jsi něco, v co musím věřit," zpívá v písni Love Is In The Air Tom Jones, který byl v roce 2006 královnou Alžbětou II. povýšen do šlechtického stavu. Stal se Sirem Tomem Jonesem.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.