Třináctiletý kluk ze Stříbra válí v divadle i na nohejbalovém kurtu

Muzikál Billy Elliot měl mít původně už za sebou derniéru, ale je tolik kladných ohlasů a žádostí o další opakování, že jej ještě můžete vidět. Zářil v něm i Ondřej Tolar.

Skvělé obsazení dětských i dospělých rolí, krásné téma a hudba, to vše pod taktovkou režie Lumíra Olšovského přineslo velký úspěch. Třináctiletý Ondřej Tolar se v roli Billyho Elliota střídal s Ondrou Kapustou, nyní se pro posledních pár představení obsazení ještě promění. 

Ondřej Tolar žije ve Stříbře a už od školky se vědělo, že má velký talent. A proto ho rodiče nasměřovali do tamní základní umělecké školy. Hana Bezděková jej učila hře na klavír, ale všimla si, že má Ondra i krásný hlas. K výuce zpěvu ale došlo mnohem později. Ondra umí tančit, hrát, zpívat i stepovat. Nevěnuje se pouze umění, je vynikající i ve sportu. Velmi dobře totiž hraje nohejbal. Je mistrem ČR v nohejbalu mladších žáků, vicemistrem ČR v singlu a členem nohejbalové reprezentace ČR mladších žáků.

Role přibývají

Hlavní roli Billyho Elliota nyní stříbrský Ondra opustí, ale stále jej můžete vidět jako Tondu Kůžáka v muzikálu Kozí válka. Ondra ztvárňuje pubertálního Tondu, který na konci 2. světové války zažívá první lásku a válčí s chlapci z druhé strany vesnice. Před pár lety také hrál roli Chaplina v dětském věku, účinkoval i v muzikálu Josef a jeho pestrobarevný plášť, kde zpíval i závěrečné chlapecké sólo. Velmi často se umisťuje na předních místech v pěveckých soutěžích - např. Karlovarský skřivánek, Lidová píseň v Rokycanech, Česko zpívá atd.)

Program muzikálového představení Billy Elliot v nadcházejích týdnech najdete zde.

Spustit audio