Plzeňská fakultní nemocnice ráda přivítá nové sestry, místo má pro desítky zájemců
Přineslo navýšení platů zdravotníků větší zájem o povolání zdravotní sestry? Plzeňská fakultní nemocnice nepociťuje akutní nedostatek sester, nové kolegy ale uvítá s otevřenou náručí.
Ve Fakultní nemocnici Plzeň v současnosti pracuje přesně 1896 zdravotních sester a porodních asistentek. Je to dost? Dle náměstkyně ředitele Andrey Mašínové se v současné době z důvodu nedostatku zdravotního personálu žádná pracoviště plošně neuzavírají. „Samozřejmě může vzniknout akutní personální tíseň například kvůli virové epidemii, pak jsme nuceni krátkodobě k takovým opatřením přistoupit. Ale akutní nedostatek sester nyní nemáme. To ale neznamená, že bychom rádi neuvítali nové kolegy, a to především v prostředí operačních sálů. Máme místo určitě pro několik desítek uchazečů.“
Pokud byste uvažovali o práci ve zdravotnictví, podle slov vrchní sestry Terezy Vaníčkové z 2. interní kliniky byste měli být především empatičtí a dále samozřejmě zkušení a vzdělaní. „Komunikace s pacienty je nejnáročnější, musíme se do nich umět vcítit, i pokud třeba zrovna sami řešíme nějaké osobní problémy. Ale věřte, není nic hezčího, než když vám pacient poděkuje za to, jak hezky se o něj staráte.“
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Netuka: 20 pilulek pro longevity? Mozku pomáhají základní věci: spánek, sport, učení i sociální interakce
-
Slovensko-maďarské vztahy jsou tak špatné, že se už mohou jen zlepšovat, říká hungarista Blažek
-
Čas pro sebe naráží na předsudky. Koníčky jsou ale investice do vztahu i sebe sama, míní psycholog
-
Doba u obrazovek se propisuje do vývoje mozku. Více než pět hodin ho ničí, upozorňuje Komárek