U výlovů rybníků na Stříbrsku chybí diváci i samotní rybáři

19. říjen 2020 13:50
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výlov rybníka v Sytně

Místní organizace Českého rybářského svazu ve Stříbře každoročně loví dva rybníky – na Výrově a v obci Sytno. Každoroční atrakce se letos konaly bez diváků a chybělo téměř 40 procent rybářů.

Podzimní počasí a studená voda, rybáře letos při výlovu rybníků na Výrově a v obci Sytno zahřívala práce, které měli víc, protože se výlovu účastnilo o skoro 40 % méně rybářů, než tomu bývá obvykle.

„Stále se to rozchází, schází a je nás čím dál méně, staří stárnou a mladí mají jiné zájmy,“ řekl Jiří Poláček, který měl zrovna v rukou podběrák s kapry. Velkou neúčast někteří připisovali třeba i strachu z onemocnění covid-19. Každý rok jde o velkou akci, na které se schází i mnoho diváků. Letos se však výlov konal bez nich.

„Dnes tady budeme asi do sedmi večer. Mělo by to být přes 200 metráků a začali jsme déle,“ oznámil hospodář Jiří Vojta při výlovu rybníka v obci Sytno. Rybáři začali déle, protože chtěli chytat ryby na podložku, což nebylo možné a rozhodli se nakonec lovit na síť. Ryby by se měly rozvést na Úhlavku, do rybářského revíru Mže 5a a zbytek na přehradu.

Okolo rybníka také sbírali pracovníci plzeňské zoologické zahrady malé rybičky a potěr. Poslouží jako krmení pro ptáky a plazy. „Rybičky zamrazujeme a dáváme do sáčků. Postupně poté rozmrazujeme a krmíme s nimi celý rok," sdělil Milan Houdek.

V maringotce se rybáři mohli ohřát a dostali ke svačině například párky s hořčicí, kávu a nebo čaj.

autoři: Martina Sihelská , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio