Úterní kulturní tipy

Marie Copps na své výstavě s názvem "Za Atlantikem 1999 - 2014", v Městské galerii v Tachově

Aktuální přehled kulturních a společenských tipů z Plzeňského a Karlovarského kraje.

„Týden oživené historie" neboli týden umění, řemesel a dovedností začíná na hradě Kašperk. V prvních dvou dnech se můžete těšit na uměleckého kováře, v dalších na výcvik bojového koně a lukostřelbu. Účinkující budou na hradním nádvoří po celý den, hlavní vystoupení proběhnou vždy v 11:30, 13:30 a v 15 hodin.

Chebská country skupina Vopejkači zahraje v rámci „Sokolovského kulturního léta" na Starém náměstí v Sokolově. Zváni jste na 16. hodinu.

Zavzpomínat si můžete v amfiteátru v Plzni na Lochotíně, kde pokračují „Filmové noci". Promítá se od 20:30 a tentokrát půjde o jeden z mála českých filmů natočených v Plzni - „Discopříběh" režiséra Jaroslava Soukupa.

Výstavu s názvem „Za Atlantikem 1999 - 2014" můžete navštívit v Městské galerii v Tachově. Expozici tvoří snímky tachovské rodačky Marie Copps, které nafotila během svého života v cizině, zavedou vás do Kanady, USA, na Jamajku a Arubu. V Městské galerii v Tachově jsou k vidění do 7. září.

Stejný termín, tedy 7. září, platí také pro trvání výstavy „Srdce temnoty" v Galerii umění v Karlových Varech. Svá sochařská a malířská díla tam prezentuje Jaroslav Róna. Autor je hluboce zaujatý svým vnitřním světem, vrací se k počátkům existence lidstva, k mýtům vzdálených kultur i k tajemným podobenstvím.