V Zábělské ulici policisté kontrolovali dodržování rychlosti. Řidiči zde často porušují pravidla

3. srpen 2023 17:50, aktualizováno

Nejvyšší povolenou rychlost v obci by měl znát každý řidič, přesto ji někteří nedodržují. Jedním z míst, kde šoféři padesátku překračují velmi často, je Zábělská ulice v Plzni na Doubravce.

„Na kritickém místě v Zábělské ulici je otevřený prostor, což může řidičům evokovat dojem, že už se nacházejí mimo obec. Ve skutečnosti je ale značka s přeškrtnutým nápisem Plzeň až o téměř kilometr dál. Chodí tu děti, jezdí cyklisté, takže je třeba dopravu na tomto místě zklidnit,“ uvedl místostarosta městského obvodu Plzeň 4 Václav Beran.

Měření rychlosti v Plzni

Podnět vzešel přímo od místních občanů. Vedení obvodu následně nainstalovalo informační radar, který řidiči ukazuje, kolik jede, a záleží na něm samotném, zda sundá nohu z plynu. Dalším krokem je pak stálé úsekové měření, které chce obvod zrealizovat.

Na inkriminovaném místě nyní měřila i policie. Policisté měli ve svém voze umístěný silniční rychloměr, který měří rychlost na bázi mikrovln. Součástí akce byla také kontrola vozidel, zda neporušují další pravidla silničního provozu. „Řidičům byla zároveň provedena dechová zkouška detekčním přístrojem na alkohol,“ prozradila policejní preventistka Veronika Hokrová. Policie upozorňuje, že tato akce v Plzni rozhodně nebyla poslední.

autoři: Anna Matuštíková , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio