Velké množství lidí pohromadě v přírodě představuje problém

1. duben 2020
Nejste na to sami
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni

Kvůli současné epidemiologické situaci se lidé mají držet spíše doma a nechodit na místa, kde by zbytečně hrozil kontakt s dalšími lidmi. Jarní počasí však mnoho z nich láká ven do přírody. To může znamenat problém pro zvěř, která v tomto období přivádí na svět mláďata a potřebuje klid. 

„Jak se zavřely supermarkety, tak všichni vytáhli do lesa, a to je obrovský problém v tom, že v tom lese je teď neuvěřitelný pohyb lidí, psů a samozřejmě je tam hluk. Pokud člověk v přírodě teď někdy najde mládě, tak určitě není opuštěné, lidé by si ho neměli všímat a měli by ho nechat na místě,“ radí vedoucí Záchranné stanice živočichů v Plzni Karel Makoň. 

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.