ZUŠ OPEN 2019: Děti ze Základní umělecké školy Tachov rozezní plzeňské náměstí i nádvoří zámku v Tachově

30. květen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zprava ředitelka školy Jana Válová a učitelka tance Ráchel Růtová

Umělecká škola v Tachově sídlí v opraveném zámku. Jeho prostory přímo vybízejí k rozvoji umění talentovaných žáků. Do čtyř oborů aktuálně dochází nebo dojíždí téměř 800 dětí.

Tachovská škola se do projektu ZUŠ Open zapojuje už od prvního ročníku. Mimo to pořádá nebo se spolupodílí na dvou stovkách akcí pro veřejnost ročně. Prostory zámku jsou prosycené uměním: od výtvarného, přes hudební a taneční, až po literárně-dramatické.

Škola nepůsobí jen v Tachově. Má také pobočky v Boru a na Přimdě, kam dochází 130 dětí. Mezi žáky tachovské školy je i talentovaný nevidomý David, který školu navštěvuje čtvrtým rokem, a učí se hned na několik hudebních nástrojů.

V Tachově jsou otevřené dveře všem

Tachovská ZUŠ úspěšně spolupracuje také s domovem pro osoby se zdravotním postižením v nedalekých Milířích. Už tři děti se díky píli učitelů tachovské školy naučily hrát na klavír, zpívat a malovat.

Základní umělecká škola v Tachově je tu prostě pro všechny děti, které si chtějí do života odnést něco víc než jen umět číst a počítat. Přesvědčíte se sami třeba při vystoupení na zámeckém nádvoří nebo na velkém společném happeningu na plzeňském náměstí už tento pátek a sobotu. 

ZUŠ Open v Plzni

V Plzni bude probíhat program ZUŠ Open od pátku 31. 5. od 9:30 hodin na pódiu na náměstí Republiky, kde malí umělci potěší publikum hudbou, tancem i divadlem. V pátek zahájí odpolední program patronka ZUŠ Open pěvkyně Magdalena Kožená, v doprovodu generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka.

Na společném happeningu se v bohatém programu představí sbory i sólisté škol z celého Plzeňského kraje. Výtvarná část programu bude probíhat v sobotu v Křižíkových sadech, kde ZUŠ Zámeček připravuje od 14 hodin výtvarný workshop.

autor: Pavel Halla | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.