Zvěrolékař: V sezóně klíšťat se měníme na prodavače antiparazitních preparátů

17. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Prevence proti klíšťatům a blechám u psa (ilustrační foto)

Klasickým jarním evergreenem v ordinacích zvěrolékařů bývají klíšťata, letos k tomu přibývá dotazů na možnost nákazy koronavirem mezi zvířaty.

"Každý rok je to stejné. Na začátku sezóny si stoupneme za pult a prodáváme přípravky pro klíšťatům ve velkém," řekl s úsměvem v rozhlasové poradně veterinář František Zahrádka.

Dotazy posluchačů se točily i kolem krmení psů a koček. Došlo také na starosti s papoušky a slepicemi. Oblíbený plzeňský veterinář poradil s dermatologickými problémy u psa a řešili jsme i ustrašené chování pejska, který přišel do nové rodiny z útulku.

autoři: Stanislav Jurík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.