ČOI: Kontrolovat bezpečnost pouťových atrakcí je komplikované

9. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jedna z moderních adrenalinových atrakcí

Inspektoři ČOI kontrolují také poutě, a to nejen stánkový prodej, ale zabývají se i bezpečností jednotlivých zábavních atrakcí.

"Od roku 1997 platí zákon o technických požadavcích, který specifikuje, co mají atrakce splňovat. Těch vyrobených do roku 1997 je více a na ty je dozorový orgán poměrně krátký," potvrdil ředitel ČOI pro západní Čechy Jan Řezáč. Ale bez kontroly tyto atrakce rozhodně nejsou. Musí absolvovat roční periodické prohlídky, které provádí revizní technici s příslušným oprávněním. 

Na začátku léta kontroloři ČOI pro Plzeňský a Karlovarský kraj vždy vysílali inspektory na filmový festival v Karlových Varech. Na co se zaměřují letos, když festival proběhne až v srpnu? I na tuto otázku jsme odpověděli v rozhlasové poradně.

Další témata a dotazy se týkaly kvality respirátorů, prodeje jahod, borůvek, meruněk a hub. Odpověď dostala i paní posluchačka, která se ptala na způsob odstoupení od smlouvy, kterou uzavřel její manžel, který je nyní nemocný.

autoři: Stanislav Jurík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová