Company berte jako muzikál režírovaný činohercem, zve do plzeňského divadla Vilém Dubnička

12. únor 2024

Herec, režisér, moderátor, textař, stepař a zakladatel Divadelního léta pod plzeňským nebem - to vše je Vilém Dubnička, plzeňský umělec, který teď režíruje muzikál Company (Přátelé).

Vilém Dubnička přišel pozvat na premiéru muzikálu a u té příležitosti byla řeč i o spolupráci s muzikantem Zdeňkem Lahodou nebo Michalem Jančaříkem. A dozvíte se také, jak vznikají televizní Cyklotoulky.

Muzikál Company autorů Stephena Sondheima a George Furtha má premiéru 24. února na Malé scéně Divadla J. K.Tyla v Plzni. V hlavních rolích uvidíte Lukáše Ondruše, Soňu Hanzlíčkovou, Jozefa Hruškociho a další.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.