Kvůli pandemii koronaviru se rozpadají i třicetiletá manželství

28. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Předmanželská smlouva, rozvod, ilustrační

Pandemie a s ní spojený lockdown mají dopad i na manželství. Rozvádí se manželé, kteří spolu byli desítky let, ale třeba i ti, kteří se brali před rokem.

"Pozoruji ze své praxe, že trend rozvodů je zvyšující. Partneři často říkají, že manželství nefunguje kvůli tomu, co se dělo během pandemie. Je tam více faktorů. Lidé začali mít jiný režim, home office v malém bytě také udělal své a velkou roli hraje psychika," říká právnička Michaela Bednáriková z Advokátní kanceláře Cink.

Jak dlouho vlastně rozvodové řízení trvá? Za jakých podmínek soud manželství nerozvede? Také na to dostanete odpověď od našeho hosta.

Advokátka Michaela Bednáriková odpovídá i na dotaz, zda-li je možné se rozvést, když druhý z partnerů nesouhlasí a vysvětluje pojmy "sporný a nesporný rozvod". Naším tématem byla i pozitiva a negativa střídavé péče o děti nebo výživné.

autor: Veronika Albrechtová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová