Lahodný višňový likér. Čtyři týdny kvašení a je to

Čas višní je tady! Vyrobte si skvostný likér, který má báječnou chuť i barvu.  Stejným způsobem lze připravit i likér borůvkový, či ostružinový.

Ingredience
  • 1,5 kg višní
  • 1 kg pískového cukru
  • 1 l pálenky (rum, slivovice, ovocná pálenka…)

Omyté višně necháme volně na vzduchu oschnout. Poté je vložíme do lahví a postupně prosypáváme cukrem, kterým nešetříme. Višně dáme až po hrdlo lahví. Ty pak dobře uzavřeme a po dobu 21 - 28 dnů je vystavujeme slunci. Nejlepší je umístit láhve za okno. V prvních dnech dochází k bouřlivému kvašení, a proto občas otevřeme lahve a vzniklý přetlak odpustíme.

Naložené višně

Po uplynutí této doby doplníme lahve alkoholem do původního obsahu. Necháme ještě několik dnů pracovat a pak likér přelijeme do menších lahví, dobře uzavřeme a uložíme do temna. Většinou bývá likér naprosto čistý a není potřeba ho filtrovat.

Zbylé višně uzavřeme do sklenic a budou se hodit na ozdobu pohárů, pudinků a jiných dezertů. Ale pozor na to, kdyby výše jmenované konzumovaly děti. Višně, které po přípravě likéru zůstaly, obsahují dost alkoholu. Několik těchto „likérových višní“ můžeme vložit i do skleničky s likérem. Vypadají v něm velmi hezky. Vydrží dlouho, aniž bychom je museli jakkoliv konzervovat.

Mirka Kuntzmannová

Miroslava Kuntzmannová

Původním povoláním zdravotní laborantka, ale vaření ji baví už od dětství. Od roku 1994 vydává populární kuchařské knihy i videa. Spolupracovala s Jiřinou Bohdalovou a jako první u nás napsala i kuchařku ze seriálového prostředí Recepty z Ulice.

autor: iko