Masový dort

Tento recept je na dort, ale jiný než na jaký jsme zvyklí - masový dort. Je tak trochu obměnou v české kuchyni oblíbené sekané; tak trochu, protože jde také o pokrm z mletého masa.

Když si pohrajete a vtipně tento dort ozdobíte, tak nejenže si pochutnáte, ale na své si přijde i oko gurmána. Určitě s tímto dortem uspějete.

Suroviny na dort:

1 kg mletého libového vepřového masa

150 ml studeného mléka

5 vrchovatých lžic bramborového škrobu (Solamyl)

mletý pepř

sůl

Suroviny na náplň:

150 g anglické slaniny

5 vajec

150 g žampiónů

100 g strouhaného sýra

trochu oleje

mletý pepř

petrželka

sůl

Postup:

Mleté vepřové maso osolíme, opepříme a důkladně promícháme s bramborovým škrobem, rozmíchaným v mléce. V chladničce necháme několik hodin proležet. Ideální je nechat přes noc.

Připravíme si vhodnou nádobu, nejlépe kastrol, nebo kulatou zapékací mísu. Lehce pomastíme dno i strany olejem. Asi ¾ množství připravené masové směsi rozestřeme na dno nádoby, ale také do stran, a to tak, aby vznikla jakási miska, kterou vyplníme náplní.

Tu připravím takto: Nejprve na maso položíme plátky anglické slaniny, na ni poklademe plátky očištěných žampiónů, na ně vrstvu umíchaných vajec, zasypeme nastrouhaným sýrem a nakrájenou petrželkou. Poslední vrstvu náplně tvoří opět plátky anglické slaniny.

Poté mokrýma rukama vytvoříme ze zbylé masové směsi placku, položíme ji na náplň a uzavřeme jí celý masový dort. Okraje přimáčkneme k sobě, aby náplň nevytekla.

Dáme do vyhřáté trouby a při 180 °C pečeme zhruba 40 minut.

Mírně vychladlý dort vyklopíme a podle své fantazie ozdobíme čerstvou nebo sterilovanou zeleninou.

Podáváme teplý i studený, vždy chutná báječně.

Jako přílohu doporučuji vařené nebo pečené brambory, bramborovou kaši, pečivo, popř. zeleninové saláty.

Celková doba přípravy trvá přibližně 1,5 hodiny, bez doby potřebné k proležení masové směsi

autor: Mirka Kuntzmannová | zdroj: Český rozhlas Plzeň