Městská policie Plzeň připravila 8. ročník Plzeňské senior akademie

5. září 2023

Projekt se zaměřuje na vzdělávání seniorů v oblasti bezpečnosti a reaguje také na aktuální stav kriminality na území města Plzně.

Poprvé se Plzeňská senior akademie konala v roce 2015 a od té doby je o níc obrovský zájem. Je určena lidem starším šedesáti let. Senioři se mohou bezplatně zúčastnit zajímavých přednáškových bloků, ale absolvují také několik exkurzí – např. do Operačních středisek Městské police Plzeň a HZS Plzeňského kraje, Požární stanice Košutka nebo Útulku pro zvířata v nouzi.

Jak zvládat mimořádné události, jak se bezpečně pohybovat v kyberprostoru nebo v čem může číhat nebezpečí prodejních akcí? Také tato témata jsou v nabídce letošní Plzeňské senior akademie. Probíhá bezplatně, začátek kurzu je 12. září. Senioři se mohou zapisovat na na  úřadech Městského obvodu Plzeň 1 a Plzeň 4.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...