Milovníci kol se mají na co těšit. Cyklostezka povede až do Bavorska

15. únor 2015

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila předběžný záměr týkající se výstavby další části páteřní Cyklostezky Ohře. Pokud se v budoucnu podaří získat prostředky z fondů Evropské unie, cyklistům se otevře úsek od Chebu až k hranicím s Německem.

Cyklostezka Ohře patří mezi jeden z prioritních projektů Karlovarského kraje. S její výstavbou se začalo před více jak 10 lety a díky dotacím z Evropské unie se postupně podařilo vybudovat bezpečnou cyklistickou trasu z Chebu až do Karlových Varů.

Za dobu své existence si získala velké množství příznivců, kteří se teď navíc mohou těšit, že se na svých kolech projedou až k samotným hranicím s Německem. V plánu je totiž projekt na výstavbu úseku mezi hrází chebské přehrady Skalka a Schirndingem.

Čtěte také

Odhadované náklady projektu činí zhruba 40 milionů korun. „Nejprve budeme muset nechat zpracovat technickou studii, která by analyzovala stávající stav a navrhla úpravy v nevyhovujících úsecích k zajištění bezpečnosti cyklistů. Součástí by mělo být i prověření majetkových vztahů a odhadnutí celkových nákladů projektu,“ upřesnil chebský starosta Petr Navrátil.

K aktivitám Karlovarského kraje by se připojil i sousední německý okres Wunsiedel. Prostředky na výstavbu by mohly být čerpány v rámci nového Programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem. „Německá strana již zahájila přípravu projektu na svém území a má zpracovanou studii od pramene ve Weissenstadtu ke státní hranici u Schirndingu,“ doplnil Navrátil.

Stavba páteřní cyklostezky nekončí ani směrem k hranicím s Ústeckým krajem. Na výstavbu úseku mezi Dalovicemi a Šemnicí bylo již vydáno stavební povolení. Kompletně dokončená cyklostezka má od západu k východu měřit 102 kilometrů.

autor: Směna ČRo Plzeň
Spustit audio