Mistrem světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2024 je Martin Vogeltanz

4. červen 2024

Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů vyhrál Martin Vogeltanz v květnu tohoto roku a sbírku svých titulů tak rozšířil o titul nejvyšší. V těžké konkurenci 19 špičkových barmanů a barmanek zabodoval se svým drinkem Nature, který v sobě ukrývá příběh opěvující krásy české přírody. A také originální a nečekané ingredience.

Martin Vogeltanz se nejprve vyučil v oboru číšník – kuchař na SOU Gastronomickém v Plzni, následně si doplnil maturitu na Hotelové škole v Plzni. Po čase ho ale zlákala profese barmana, které se momentálně věnuje naplno. Kromě účasti na barmanských soutěžích pořádá vlastní barmanské show a provozuje i barmanskou školičku.

Úplně první inspirace? Zřejmě film Koktejl s Tomem Cruisem, usmívá se Martin Vogeltanz při vzpomínce na své barmanské začátky. Cesta k nejvyššímu barmanskému titulu prý pak ale byla hodně dlouhá. Na barmanských soutěžích začínal od posledních příček a radost měl z každého postupu. Dnes mimo jiné působí jako 1. viceprezident České barmanské asociace.

Martin Vogeltanz s Michaelou Vondráčkovou

Které netradiční ingredience Martin Vogeltanz použil pro svůj vítězný mistrovský koktejl? Jak vypadá barmanská školička? A jaký je vztah Martina Vogeltanze k alkoholu? Poslechněte si celý rozhovor!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.