Mravenci mají letos ideální podmínky. Jsou všude

Plzeňský zahradník Přemysl Písař radí, jak se zbavit přemnožených mravenců na našich zahradách a také jak ošetřit rajčata proti houbovým chorobám, plísním a škůdcům.

Mravenci se letos velmi dobře množí a je jich opravdu hodně. "Vypořádáte se s nimi pouze tím, že zahubíte královnu. Prodává se mnoho přípravků, které dobře působí, ale trvá to dlouho. V mraveništi je spoustu vajíček a mraveniště bude týdny, možná měsíce tzv. dojíždět," potvrzuje Přemysl Písař.

Bydlíte v panelovém nebo činžovním domě? Vadí vám hluk z nejrůznějších přestaveb a rekonstrukcí bytů a koupelnových jader? Jak problémy s hlukem řešit? Dozvíte se od Tomáše Sysla z Institutu zdravého bydlení.

Pozveme vás na dvě výstavy v Domu historie Přešticka v Přešticích u Plzně. Majitele největší sbírky stavebnic Lego u nás, Ondřeje Balšána, s názvem Ašské kostičky. A také projdeme výstavou Z pohádky do pohádky sběratelky maňásků Jarmily Strakové, která jich zde vystavuje přes 400.

autoři: Jiří Šobr , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová