Plzeňský kraj vysílá své zástupce na jednání do Vietnamu a Číny

Podle hejtmana Václava Šlajse jsou služební cesty na východ strategickým tahem
Podle hejtmana Václava Šlajse jsou služební cesty na východ strategickým tahem
Cesty se zúčastní hejtman Václav Šlajs, náměstkyně primátora Eva Herinková nebo klatovský starosta Rudolf Salvetr. Své zástupce vysílá i Západočeská univerzita a plzeňská Hospodářská komora. Delegace má posílit především mezinárodní obchod.

Podle hejtmana Václava Šlajse jsou služební cesty na východ strategickým tahem: „Postupně přinesou profit lidem v tom, že se oživí obchod. A dnes je mezinárodní obchod fenomén, který výrazně ovlivňuje životní úroveň v jednotlivých zemích. My se nechceme jednostranně uzavírat jenom na Německo, ale snažíme se obchodovat a jednat se všemi. Hospodářská komora má ohromný zájem o tuto spolupráci, vlastně ona nás vyzývá k cestám a my tyto cesty realizujeme."

První zastávkou na pracovní cestě bude vietnamské město Can Tho (má 1,25 milionu obyvatel), kde bude podepsáno memorandum o navázání spolupráce. Následující tři dny pak stráví členové delegace v Ho Či Minově Městě, kde se setkají s představiteli města a hospodářského života. Jednat se bude o možnostech navázání spolupráce ve všech oblastech života.

Cílem delegace je navázat kontakty s Vietnamem i Čínou v oblasti cestovního ruchu, vzdělávání, kultury a průmyslu. Cesta se uskuteční ve dnech 15. až 25. dubna

Druhá polovina pracovní cesty se odehraje v Čínské lidové republice, v provincii Zhejiang, partnerském regionu Plzeňského kraje. Zástupci Plzeňského kraje se ve městě Hangzhou setkají s guvernérem provincie a představiteli čínských hospodářských komor. Poté se připojí k české delegaci v Šanghaji, kde bude probíhat čínsko-české fórum zaměřené na hospodářské a kulturní vztahy obou zemí.

Za Českou republiku budou zastoupeni členové vlády - ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Cílem delegace je navázat kontakty s Vietnamem i Čínou v oblasti cestovního ruchu, vzdělávání, kultury a průmyslu. Cesta se uskuteční ve dnech 15. až 25. dubna.