Pondělní kulturní tipy

31. březen 2014

Aktuální přehled kulturních a společenských tipů z Plzeňského a Karlovarského kraje.

Eva Holubová dnes bude „Hvězdou" v plzeňském Kulturním domě Peklo. S původní českou one woman show Patrika Hartla „Hvězda" do Plzně přijíždí pražské Studio Dva. Autor ji psal přímo pro Evu Holubovou. Komedie o fiktivní seriálové herečce se odehrává během nejdivočejšího týdne jejího života. S humorem odkrývá zákulisí českého showbyznysu a s nadhledem líčí osobní problémy neznámé herečky, která po 35 letech u oblastního divadla nečekaně zazáří v televizním seriálu. Do plzeňského Pekla přijďte na 19. hodinu.

Inscenaci „Velký holky nepláčou" přiváží dnes do Karlových Varů Divadelní agentura Jany Šulcové. Namísto toho, aby se dvě opuštěné manželky trápily někde o samotě, založí spolu vlastní takzvané manželství. A v něm každá předvádí tutéž iritující roli, díky které předtím dovedla manžela málem k šílenství. Komedie Neila Simona vás pobaví v Karlovarském městském divadle od 19:30, uvidíte Janu Šulcovou, Veroniku Jeníkovou, Danu Batulkovou, Marcela Vašinku a další oblíbené herce.

Čapkovu „Věc Makropulos" v režii Jakuba Zindulky uvádí Divadlo Dialog v Plzni. Na krutou komedii s prvky sci-fi v podání divadelního spolku Spodina se tam můžete těšit od 19 hodin.

Dramaticko-romantický horor „Přežijí jen milenci" dnes promítá Filmový klub Sokolov. Snímek natočil americký režisér Jim Jarmusch, údajně proto, že byl už krajně znechucen hollywoodskými upířími ságami. Hlavními postavami jsou upíři Adam a Eva, kteří přežívají v úpadkem postižené společnosti 21. století. Neradostná žánrová výpověď o světě smrtelných v jarmuschovském stylu plném symbolů, kódů i neodmyslitelných rituálů vás v sokolovském kině Alfa osloví v 19 hodin.

„Dobří holubi se vracejí" - snímek režiséra Dušana Kleina můžete zhlédnout v kině Beseda v Plzni a to v rámci přehlídky „Čtyři tváře Vladimíra Menšíka". Jedná se o jeden z posledních filmů oblíbeného herce. Příběh o lásce, závislosti, lidské důstojnosti a svobodě je zasazen do prostředí protialkoholní léčebny. V plzeňském kině Beseda budete vítáni v 18 hodin 30 minut.

„Povídání se Zdeňkem Troškou" vás dnes čeká v Sušici. Na večer plný zábavy se známým režisérem láká na 19:30 sušická Sokolovna.

Kateřinu Schmiedovou a Jiřího Terše, kteří připravují a čtou zprávy Českého rozhlasu Plzeň, dnes můžete osobně poznat v plzeňském Regionálním dobrovolnickém centru TOTEM. „Na kus řeči" je pozval moderátor Stanislav Jurík. Jak se člověk stane zprávařem? Jak vzniká zpravodajská relace? Jaký největší přebrept do vysílání se našim kolegům povedl? Dozvíte se na dnešním setkání od 16 hodin v TOTEMu. Jako host vystoupí seniorský soubor Jamáček. Vstupné je dobrovolné.

„Jarní a velikonoční aranžování" na dnešek nachystal Hifiklub Klatovy. Do umění tvoření dekorací vás v jeho klubovně v 18 hodin zasvětí Martina Raiserová.

Expozice „Kouzelnými vrátky dojdeme do přísloví i do pohádky" byla otevřena v Panském domě v Kynšperku nad Ohří na Chebsku. Jedná se o výstavu prací dětí z kynšperských mateřských škol. Výstavu v Panském domě najdete do 5. dubna.

A na závěr ještě jedna pozvána do mariánskolázeňského muzea. Tady na vás čeká výstava, která dostala název „Ukryto v depozitáři“. Nabízí exponáty z bohatého muzejního fondu.

Spustit audio