Pozor na melaminové nádobí! Víme, kdy vám může škodit

Pozor na melaminové nádobí! Víme, co s melaminovým nádobím rozhodně nedělat
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pozor na melaminové nádobí! Víme, co s melaminovým nádobím rozhodně nedělat
0:00
/
0:00

Možná máte doma melaminové nádobí, aniž si to uvědomujete. Víte, jak vypadá a z čeho se vyrábí? Kdy je jeho použití bezpečně? Zajímá vás, co s melaminovým nádobím rozhodně nedělat?


Melamin je dusíkatá heterocyklická sloučenina se širokým průmyslovým použitím. Vyrábí se ve velkých kvantech zejména pro průmyslovou syntézu plastických hmot. Do širšího povědomí veřejnosti se látka dostala zejména v roce 2008, kdy byly v Číně u tisíců dětí zaznamenány vážné zdravotní potíže v důsledku záměrné kontaminace mléka a mléčných výrobků melaminem. Ten byl přidáván do ředěného mléka proto, aby zvýšeným obsahem dusíku při testech kvality maskoval nízký obsah mléčných bílkovin.

Melamin - dobrý sluha …

Používá se k výrobě plastu, tzv. melaminové pryskyřice, která má některé zajímavé vlastnosti. Proto se z ní vyrábějí třeba pracovní desky kuchyňských linek nebo nádobí, které svým vzhledem připomíná porcelán. Výhodu melaminového nádobí představuje to, že je lehčí a že se nerozbije tak snadno jako porcelán. I proto se z melaminové pryskyřice mnohdy vyrábějí talíře nebo hrnečky pro děti.

… i špatný pán

Bohužel experti německého Spolkového institutu pro hodnocení rizik zjistili, že kuchyňské vybavení vyrobené z melaminové pryskyřice může po zahřátí na vyšší teploty uvolňovat značné množství melaminu i rakovinotvorného formaldehydu. Při teplotách, kterých je dosahováno během vaření, se může do potravin dostávat takové množství těchto látek, které může škodit.


Formaldehyd je těkavá organická látka, kterou Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) zařadila mezi prokázané karcinogeny pro člověka (skupina 1). Formaldehyd je součástí cigaretového kouře nebo výfukových plynů z automobilů. V domácnosti se může uvolňovat také např. z textilu, z čisticích prostředků nebo z lepidel.

Pozor, uvolňuje se rakovinotvorný formaldehyd!

Formaldehyd je navíc látka těkavá, a tak problém není jenom v tom, že bychom ho snědli v horkém jídle. Vypařený formaldehyd může škodit, také pokud ho vdechujeme. Odborníci proto doporučují nádobí a kuchyňské náčiní vyrobené z melaminové pryskyřice nepoužívat při vaření nebo smažení, ale ani pro ohřívání jídla nebo nápojů v mikrovlnné troubě.

S melaminem do mikrovlnky nelez!

Testy prokázaly, že vaření, pečení nebo ohřívání v mikrovlnné troubě vede k degradaci melaminové pryskyřice a uvolňování škodlivého melaminu i rakovinotvorného formaldehydu. Degradaci plastu urychluje také kontakt s kyselými potravinami. Poškození melaminového nádobí může být viditelné i při podrobnějším pohledu na jeho povrch, který ztrácí původní lesk. A poškozený povrch nádobí pak urychluje proces další degradace plastu.

Čtěte také

Při teplotách zhruba do 70 °C, což odpovídá přibližně nalévání horkých nápojů do hrníčků, byly podle provedených testů ještě dodržovány platné migrační limity pro škodliviny. Pokud je kontakt melaminové pryskyřice s horkými potravinami dlouhodobý, mohou být hodnoty migračních limitů překračovány. Tedy do jídla nebo nápojů se může dostávat více škodlivých chemikálií, než je povoleno.

Co můžete udělat VY? aneb Rady k nezaplacení

  • Zkontrolujte si, jaké nádobí používají Vaše děti nebo vnoučata.
  • Pozor, z melaminu mohou být nejen talíře, mísy nebo hrnečky, ale naběračky a lžíce na omáčky či polévku nebo obracečky.
  • Pro horké pokrmy nebo ohřívání v mikrovlnce používejte pro jistotu raději nádobí ze skla nebo z porcelánu