Práce s lidmi v Ladakhu obohacuje obě strany, říká Václav Fiala

15. březen 2019

S organizací Brontosauři v Himálajích strávil několik týdnů v severní Indii. Pracoval jako dobrovolník, poznal místní lidi i jejich zvyky. A chystá se tam znovu!

Cestovatel a dobrovolník Václav Fiala

Život v Malém Tibetu se mění. Aby tamní obyvatelé transformovali to nejlepší z původí kultury do moderní doby, potřebují kvalitní vzdělání. Neziskovka Brontosauři v Himálajích nikoho nezachraňuje, spíše se snaží vyměňovat přednosti na obou stranách. Pomáhají obyvatelům vesnice Mulbekh odbornými znalostmi a finančními dary, aby měli dobrou školu. K tomu shání 500 Himálajských patronů. Pokud se chcete jedním z nich stát, podívejte se na stránky Brontosauři v Himálajích a tam se dozvíte podrobnosti.

autor: Stanislav Jurík | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová