Pusťte se do řezu jádrovin, je nejvyšší čas

Nastalo předjaří, je třeba prořezat stromy na našich zahradách. Koruny se provzdušní a stromy také mohou mít na nových základech kvalitnější úrodu.

Jaké stromy prořezat a kdy se vyplatí počkat? Poradí plzeňský zahradník Přemysl Písař a bude přesvědčovat o tom, že zahradnické nůžky nestačí. Na zimní řez je třeba vzít pilku a nebát se udělat větší zásahy do stromů.

Ventilátor, který se roztočí teplem krbových kamen přestaví Martin Šesták z prodejny Krby, kamna topení v Plzni. Umí ušetřit až 20 procent paliva a rychleji prohřeje vytápěné místnosti.

Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení si koupil dvoje dveře s kováním a se zárubněmi. Jedny byly z hobby marketu a druhé od klasického prodejce. Rozdíl mezi marketem a prodejcem byl u dveří se zárubní 600,- Kč. Podrobil je podrobnému zkoumání a rozřezal. Rozdíl v kvalitě byl propastný.

Jak, za kolik a jakými druhy ryb probíhalo zarybňování západních Čech pro sportovní rybáře říká Petr Dimitrov, technik Územního svazu Českého rybářského svazu v Plzni. Zajímavé akce připravili v letošním roce i pro rybářský dorost.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.