Sčítání lidu probíhá do 11. května. Na co se lidé nejčastěji ptají?

21. duben 2021

Sčítání lidu je v plném proudu. Do současné doby se sečetlo více než 65 % občanů. Výsledky se po ukončení sčítání začnou zpracovávat, potrvá to až do konce letošního roku. 

V rozhlasové poradně odpovídali na posluchačské dotazy ředitel Krajské správy Českého statistického úřadu v Plzni Miloslav Chlad a vedoucí oddělení Sčítání lidu, domů a bytů Michal Kalina. Na co se posluchači ptali?

Dostal jsem špatný formulář, kde získám nový? Chodí sčítací komisaři s formuláři také do chatových oblastí? Sčítá se i dům, ve kterém nikdo nebydlí? Sčítací formulář se nesmí ohýbat, jak se vejde do klasické poštovní stránky? Když jsem se sečetl online, papírové formuláře už nedostanu? Je potřeba plná moc, když vyplňuji třeba za babičku? Poslechněte si odpovědi našich hostů.

autoři: Stanislav Jurík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.