V horkých dnech jezme odlehčenou stravu, na dovolenou si přibalme bylinnou lékárničku

5. červen 2019

Červen je podle tradiční čínské medicíny měsícem tenkého střeva, také proto bychom z jídelníčku měli vynechat těžká tučná jídla a cukr. Kdo chce shodit nějaké to kilo, měl by zkusit obejít se několik týdnů bez pšenice. 

Začínají dovolené, na cestách se nám budou hodit bylinné prostředky proti stresu, bolestem hlavy, nevolnostem, průjmům, na desinfekci drobných ran a regeneraci kůže po opalování.

V poradně Co vás zajímá o tom mluví fytoterapeutka Monika Šedivcová a celostní výživová terapeutka Dagmar Chmelířová. Odpovídají také na dotazy posluchačů, například jak nabrat sílu po chemoterapii nebo co prospěje při zánětu tlustého střeva.

autor: Soňa Vaicenbacherová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.