Včasné vyšetření i mírných potíží s prostatou vás buď uklidní, nebo umožní účinnou léčbu

13. srpen 2019

Preventivní vyšetření prostaty by měl muž po 50. roce věku pravidelně absolvovat u svého praktického lékaře, eventuálně u urologa.

Jak se projevuje zvětšená prostata a jaké jsou možnosti léčby? Jaké komplikace hrozí v případě, že muž potíže se zvětšenou prostatou ignoruje a nejde k lékaři? Jak probíhá vyšetření prostaty a co je to PSA? Ovlivní případná operace sexuální život muže? Souvisí se zvětšenou prostatou karcinom prostaty? Jaké jsou šance na vyléčení rakoviny prostaty? Na tyto a další otázky odpovídá MUDr. Daniela Kovářová z Urologické ambulance Stodské nemocnice.

autor: Soňa Vaicenbacherová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.