Za spoustu problémů se zahradní technikou si můžeme sami

24. červenec 2023

Máte problémy se zahradní technikou? Za spoustu z nich si ale můžeme sami. Například benzín do sekaček, pil a křovinořezů by neměl být starší než 1 měsíc od tankování.

Řetězová pila může při delší odstávce přestat mazat lištu a řetěz. U elektrických sekaček a vyžínačů můžeme zbytečně zničit jejich motory. Více se dozvíte od Michala Zbráše, servisního technika a prodejce zahradní techniky v Plzni na Roudné.

S Martinem Havlíkem, šéfkuchařem Gourmet clubu Bezejmenná grilujeme brambory, papriky, cukety a cibuli. Připravíme si tak spoustu zdravých příloh.

Máte nedostatek vody na pravidelné zalévání trávníku? Radíme, jakým travinám vedra a sucho nevadí. Trávník nemusíte mít pouze anglický. I louka plná květů a hmyzu vám může udělat radost. Od plzeňského zahradníka Přemysla Písaře se dozvíte, jak ji založit.

Hynek Dort, technik územního svazu Českého rybářského svazu seznámuje se změnami, které na rybáře čekají příští rok, nejčastějšími přestupky rybářů při rybolovu a také místy, kde můžeme bez časového omezení rybařit celý den.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio