Hobby magazín speciál Soni Vaicenbacherové

7. prosinec 2018

Přineseme návod na výrobu adventního nebo vánočního svícnu. Klobouk z houby pod stromeček? I to je možné. Budeme mluvit o léčivých účincích koření spojeného s vánočními svátky. Vysvětlíme také, co obsahuje BARF strava pro domácí mazlíčky.

Pokud jste si nestihli pořídit adventní věnec, zkuste ho nahradit svícny se saténovým efektem. Anebo si vyrobte jen jeden svícen na adventní nebo vánoční stůl. Základem je malý skleněný svícen (případně svícny) z tvrzeného skla na čajovou svíčku. Další pomůcky a postup výroby nám popsala lektorka výtvarných technik Lenka Kohoutová.  

S čepicí nebo kloboukem z hub se nemusíme setkávat jenom v pohádkách - někdy je nosí i lidé. Nevěříte? Mykolog Zdeněk Hájek se v jednom takovém předvedl. Klobouky a další věci se vyrábějí z některých chorošovitých hub.

Koření, které běžně dáváme do vánočního cukroví nebo vánočních jídel, působí i léčivě. Ostatně staré národy koření dřív než k ochucování pokrmů využívaly právě jako léky. Soňa Vaicenbacherová se na léčivé účinky koření spojeného s adventem a Vánocemi zeptala kořenáře Jaroslava Dobiáše. A začali anýzem.

Mezi chovateli je v poslední době velkou módou BARF strava pro jejich mazlíčky. Jak ale nám řekl veterinář Radek Protiva, řada z nich si myslí, že „barfují", jenže to není pravda. Mnozí totiž pořádně nevědí, co to BARF je. A co to tedy vlastně je?

Spustit audio