Hovězí maso na česneku

Pokrm se připravuje výhradně z kvalitního masa. Silnou a plnou chuť neředíme větším množstvím vývaru nebo vody, ale ponecháme ho menší množství. Nejde tedy o omáčku, ale o sos.

Suroviny:

600 g zadního hovězího masa

50 g uzené slaniny

3 cibule

2 lžíce sádla

1 větší palička česneku

1 lžíce másla

2 lžíce hladké mouky

mletý pepř, sůl

vývar na podlévání

Postup:

Nejprve si připravíme máslo, které utřeme s moukou a uděláme z něj několik kuliček. Hovězí maso otřeme vlhkou utěrkou. Přes vlákno nakrájíme na plátky, naklepeme, osolíme, opepříme a potřeme utřeným nebo prolisovaným česnekem. V kastrolu rozpálíme sádlo, dozlatova v něm orestujeme najemno nakrájenou cibuli a slaninu. Do tohoto základu vložíme připravené maso, z obou stran ho opečeme a poté podlijeme horkým vývarem. Přiklopíme poklicí a dusíme. Během dušení maso obracíme a podle potřeby podléváme. Měkké maso vyjmeme a odložíme na teplé místo.

Šťávu vysmahneme a vložíme do ní kuličky másla. Když se máslo rozpustí, přilijeme vývar do požadované hustoty. Zvolna provaříme ještě cca 20 minut. Šťávy neděláme příliš mnoho. Musí být silná, neředěná. Nejde o omáčku, ale jen o sos.

Vhodnou přílohou jsou bramborové knedlíky, podle chuti i dušená rýže, vařené brambory nebo jen chléb a saláty z čerstvé zeleniny.

autor: Mirka Kuntzmannová | zdroj: Český rozhlas Plzeň

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...