Kotlety na hříbkách

Recept pochází z maďarské kuchyně. Jde o recept, který můžeme znát pod pojmem „bakoňské kotlety nebo kotlety po bakoňsku“. Většinou se ve zmíněném receptu používají žampiony, ale my si připravíme omáčku z čerstvých hříbků, kterých je v poslední době opravdu dostatek. Kdyby někomu chyběly, může je klidně nahradit houbami sušenými nebo již zmíněnými žampiony.

Suroviny:

4 ks vepřových kotlet po cca 150 g
1 velká cibule
50g slaniny
100g čerstvých hřibů nebo hrst sušených, předem namočených
2 lžičky mleté sladké papriky
1 lžička sádla
1 lžíce hladké mouky
200 ml kysané smetany
sůl, mletý pepř
vývar nebo voda na podlití

Postup:

Kotlety otřeme vlhkým hadříkem, lehce je naklepeme, okraje nařízneme, osolíme a opepříme. V rozpáleném sádle po obou stranách kotlety opečeme. Opečené přendáme na mísu a uchováme je na teplém místě. Na zbylém výpeku zpěníme nakrájenou cibuli. Potom přidáme na kostičky nakrájenou slaninu, houby, mletou papriku a zamícháme. Na tuto směs položíme opečené kotlety, mírně podlijeme vývarem a pod poklicí pomalu dusíme cca 25 minut. Měkké kotlety přendáme na zahřáté talíře. Houbový základ zaprášíme moukou, zamícháme a zalijeme smetanou. Povaříme 1-2 minuty. Hotovou omáčkou polijeme kotlety a podáváme.

Přílohy: těstoviny, zejména tarhoňa, dušená rýže, výborné jsou i moučné noky nebo vařená pohanka

Celková doba přípravy je asi 50 minut, recept je pro 4 osoby

autor: Mirka Kuntzmannová | zdroj: Český rozhlas Plzeň

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.