Nenechávejte v sekačkách přes zimu benzín. Můžete je poškodit

13. listopad 2021

Až naposledy posekáte trávník a sekačkou odstraníte spadané listí, nezapomeňte na údržbu. Pokud ve spalovacích motorech sekaček, křovinořezů, vyžínačů, pil a podobně, necháte zbytky benzinu Natural 95, můžete začít šetřit na jejich opravu. 

Současný benzín sekačky a další stroje nejenom zanese, ale poškodí i nezbytné věci z gumy - membrány, těsnění, hadičky, trysky, nádrže. Stejně jako bio olej na mazání lišt a řetězů u řetězových pil. Jak tomu zabránit se dozvíte od Michala Zbráše, který má prodejnu zahradní techniky a servis v Plzni Na Roudné.

Zavolala vám firma, která nabízela seřízení plastových oken a případnou výměnu těsnění v panelovém domě? Pozvali jste je na konzultaci domů? To udělala jedna naše posluchačka. Sice by neplatila cestovné, přesto bylo seřízení a výměna těsnění u oken v bytě 3+1 odhadnuto na 11 500,-Kč. Zdálo se jí to moc, a proto jsme požádali o radu odborníka Tomáše Sysla z Institutu zdravého bydlení.

Zima se blíží a proto na ni připravíme naše zahrady. Střihem, zazimováním rostlin a také hnojením. Více se dozvíte od plzeňského zahradníka Přemysla Písaře.

Na Karlovarsku přibude další rybářský revír, kde budou se budou moci rybáři svému koníčku věnovat non-stop. Zarybňování úspěšně pokračuje. Jaké budou změny v příštím roce v rybolovu prozradí Hynek Dort, technik Územního svazu Českého rybářského svazu v Plzni.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio