Připravujeme bazény na sezónu

26. květen 2023

Zaměříme se na správné Ph vody, bazénovou chemii, ale i na možné úspory při ohřevu vody. Radí bazénový technik Martin Zikula.

Vyvýšené záhony včetně jejich výhod a nevýhod představí plzeňský zahradník Přemysl Písař. Vznikly v Anglii kvůli nedostatku místa u rodinných domů. Dnes mohou ozdobit balkóny i zelené střechy okolí domů, které nemají zahrady. Vypěstovat si v nich můžete vedle bylinek i ovoce, zeleninu nebo květiny.

S Tomášem Syslem z Institutu zdravého bydlení gruntujeme na chalupách před sezónou. Zaměříme se na výskyt plísní, komíny, okapy a také peřiny a přikrývky.

Územní svaz Českého rybářského svazu v západočeském kraji intenzivně zarybňuje západočeské vodní toky. Jakými rybami? Jsou mírové? Prozradí technik svazu Petr Dimitrov.

Na nejstarší pochod v Čechách – 58. ročník Horažďovické padesátky - zve Rudolf Dvořák, hlavní pořadatel z Klubu přátel Horažďovické padesátky.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko