Program Nová zelená úsporám light by měl pomoci s úsporou tepla seniorům i sociálně slabým

Z programu lze čerpat částku do 150 000 Kč na zateplení střech, stropů, podlah, na nová okna a vchodové dveře.

Jak program Nová zelená úsporám light funguje v praxi vysvětlí Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení.

Umíte správně zatopit v krbu nebo krbových kamnech? Nová topidla vyžadují nový přístup. Jak na to, vysvětlí Martin Šesták, prodejce kamen a krbů v Plzni Doudlevcích.

Plzeňský zahradník Přemysl Písař poradí, jak se v zimě postarat o pokojové rostliny a jak je ochránit proti škůdcům (molicím, sviluškám, octomilkám, smutnicím).

Malé bilancování loňského zarybnění západočeských vodních toků připravil technik Územního svazu Českého rybářského svazu Petr Dimitrov. Upozorní také na letošní zvýšení cen povolenek, poplatek za členství v místní organizaci a také za brigádu.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.