Starejte se dobře o zahradní nábytek. Prodloužíte mu život

29. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zahradní nábytek
0:00
/
0:00

V Hobby magazínu speciál jsme se mimo jiné postarali o dřevěný zahradní nábytek. Zaslouží si správné ošetření. Odborník vám poradí, jak na to.

Aby nový nátěr na zahradním nábytku držel, musíme starý zašedlý povrch očistit. Pak je třeba vybrat ten správný nátěr, a to podle druhu dřeva. Čím vyšší kvalitu zvolíte, tím lepší ochrannou bariéru povětrnostním vlivům vytvoříte. Další řady přidal Radek Kříž, technik Domu barev.

Bylinky mohou nejen zkrášlit zahradu, ale posloužit i v našich kuchyních a léčit různé zdravotní potíže. Jak a na co je využít poradil plzeňský zahradník Přemysl Písař.

S Tomášem Syslem z Institutu zdravého bydlení jsme se zaměřili na černé stavby, které mohou být po koupení nemovitosti velkým problémem. Probrali jsme i možnosti, jak vymáhat kompenzace za skryté vady, které se mohou projevit do 5 let od jejího zakoupení nebo ukončení stavebních prací např. při rekonstrukci.

Od Petra Dimitrova z Územního svazu Českého rybářského svazu jsme se dověděli, jak probíhá zarybňování západočeských vodních toků a nádrží. Sportovní rybáři si letošní sezónu opravdu užijí.

autoři: Jiří Šobr , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio