Tip na silvestrovské pohoštění: Bliny s bylinami a kaviárem

31. prosinec 2021

Bliny jsou srovnatelné s lívanci, u autorky květinových kuchařek Jany Vlkové v nich ani v zimě nesmí chybět čerstvé byliny.

„Je to takové dobrodružství, mezi Božím hodem a Silvestrem nějaké lupení najít. Pokud nenasněží, něco se najde,“ vychází ze zkušenosti z minulých let Jana Vlková, která je i lektorkou vaření z jedlých rostlin.

„Letos máme výbornou sezónu pampelišek, takže si můžeme natrhat pampeliškové listy. A bylinou, která bývá i v prosinci k dispozici, je krvavec toten,“ radí autorka květinových kuchařek, „tyto dvě rostliny do blinů nejčastěji přidávám.“

Proč zrovna bliny a právě na silvestra?

„Pro silvestrovské občerstvení vždycky hledám něco, co se hodí k šumivému vínu. Silvestr a šumivé víno patří dohromady. Před lety jsem vyzkoušela bliny a bylo to výborné,“ vzpomíná Jana Vlková na chvíli, kdy se o tento chod rozšířilo její menu pro přelom roku.

Bliny lze podle autorky květinových kuchařek a lektorky vaření z jedlých rostlin kombinovat také s něčím ostřejším, vodkou nebo zubrovkou.

Bliny s bylinami a kaviárem

Droždí pokojové teploty dáme do mísy a protřeme s cukrem. Jakmile droždí zřídne, přidáme trochu teplého mléka (max. 70 °C). Přidáme lžíci mouky a pak necháme kvásek asi 10 minut vykynout.

Ingredience
  • 350 ml mléka
  • 100 g polohrubé mouky
  • 100 g pohankové mouky
  • 1 vejce
  • 10 g droždí
  • 1 lžička cukru na kvásek
  • sůl do těsta i na spaření listů
  • 200 g právě dostupných listů
  • 500 g zakysané smetany (2 malé kelímky)
  • 50 g kaviáru (1 malá sklenička)

Do velké mísy prosejeme mouky se špetkou soli. Přilijeme vykynutý kvásek, vejce a zbylé vlažné mléko. Promícháme.

Takto vzniklé těsto necháme na teplém místě přikryté čistou utěrkou kynout asi 25 minut (objem by se měl zdvojnásobit).

Mezitím si připravíme lístečky plevelů. Dobře je omyjeme, nasekáme nadrobno a vmícháme do vykynutého těsta. Neprodleně začneme smažit.

Do rozpálené pánve jen zlehka potřené tukem nalijeme vykynuté těsto a po obou stranách osmažíme.

Necháme vychladnout, zdobíme zakysanou smetanou a kaviárem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...