Slané oříškové hoblinky. Dost bylo sladkého, zkuste něco k pivu a vínu

Vítanou změnou mohou být slané hoblinky. Nejenom, že mají zajímavou dobrou chuť, ale vypadají velmi hezky, jejich vzhled přímo láká k ochutnání.

Ingredience
  • 200 g hladké mouky
  • 100 g mletých lískových oříšků
  • 50 g másla
  • 50 g rostlinného tuku
  • 5 g sušeného droždí
  • 1 lžička soli
  • 1 dl mléka nebo vody

Ze všech surovin vypracujeme těsto. Droždí nenecháme kynout, mléko nebo voda nemusí být teplá, jak je to zvykem u kynutých těst. Necháme chvíli odležet. Pak těsto vyválíme na plát o tloušťce cca 2 - 3 mm a rádýlkem nebo nožem nakrájíme na různě dlouhé pruhy široké 1 – 1,5 cm. Natočíme je na plechové trubičky a poměrně zprudka upečeme. Hotové necháme chvilku prochladnout, lépe se budou z trubiček sundávat a nebudou se lámat, jako když jsou horké, přímo vytažené z trouby. Kdo by si chtěl práci ještě více zjednodušit, může místo hoblinek nakrájet nebo formičkou vykrájet těsto a vytvořit slané oříškové krekry.

Velice výborná varianta, která také stojí za vyzkoušení - místo lískových oříšků přidáme do těsta mleté vlašské ořechy.

Mirka Kuntzmannová

Miroslava Kuntzmannová

Původním povoláním zdravotní laborantka, ale vaření ji baví už od dětství. Od roku 1994 vydává populární kuchařské knihy i videa. Spolupracovala s Jiřinou Bohdalovou a jako první u nás napsala i kuchařku ze seriálového prostředí Recepty z Ulice.

autor: iko

Nejnovější recepty

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.