Jaroslava Kreuzbergová

spolupracovnice pro oblast zdravé výživy

Posluchačům odpovídám na dotazy kolem zdravé výživy.

U mikrofonu plzeňského rozhlasu jsem se ocitla osudově - náhodně na pozvání paní redaktorky Jiřiny Štastné v roce 1990 a zůstala jsem tam dodnes. Moc mě tato práce baví, jsem od malička žádaná recitátorka – komička… Svoji kariéru jsem zahájila v pěti letech na podiu kulturního domu zpěvem písně "Když jsme spolu pod hvězdami stáli". Od té doby mi média nedala spát.

Jsem velmi otevřený člověk s pentagramem a jablíčkem poznání v erbu. Každé vysílání mi umožňuje kontakt s mnoha lidmi a nutí mě se rozvíjet lidsky i odborně.

Mým oborem je výživa, v dietologii a zdravotnictví se pohybuji od roku 1974. Pracuji jako nutriční terapeutka (dietní sestra) na Oddělení klinické dietologie Fakultní nemocnice Plzeň, dále jako asistentka praktické klinické dietologie na LF Plzeň a externí učitelka na VZŠ obor nutriční terapeut. Od roku 1994 jsem součástí výboru sekce sester Diabetologické společnosti J. E. Purkyně.

Ve svých přednáškách pro nejrůznější odborná i laická fóra se snažím dělit s lidmi o vědomosti a zkušenosti na poli výživy, medicíny i života vůbec. Jsem přesvědčena, že má-li člověk odvést dobré dílo pomocí medií jako je kniha nebo rozhlas, musí provést „duševní striptýz“.

Rozhlas považuji za skvělý dar civilizace, mám ho ráda a mikrofonu se opravdu nebojím.

Každé pondělí se můžeme prostřednictvím rozhlasového vysílání setkat po 10. hodině dopoledne a také v pořadu Co vás zajímá po 18. hodině, a to každou druhou středu.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové