Řemesla na západě Čech

Seriál Řemesla a činnosti má za cíl pokusit se o zmapování významných řemesel a činností charakteristických pro západočeský region. Mapovat řemesla dávno zaniklá, která přežívají jen v lidové tvořivosti a také řemesla, která v novodobých podmínkách pokračují dále.

V dnešním přetechnizovaném světě je někdy dobré se zastavit a podívat se zpátky do historie, jak se vyvíjela různá řemesla, jak zruční byli mistři svých oborů a co všechno dřívější řemeslníci dovedli vyrábět. Seriál Řemesla a činnosti přináší charakteristiky a popis různých řemesel a činností, která se vyskytovala nebo ještě vyskytují v západočeském regionu. Můžete tak nahlédnout do tehdejšího světa kameníků, kovářů, lazebníků, perníkářů a jiných mistrů z různých cechů řemesel.

Zaznamenat všechna řemesla a činnosti, která byla v uplynulých staletích vykonávána, či s kterými naši předkové přicházeli do styku, je téměř nemožné, ale jakýsi náhled tady je.

Historie pořadu:

Pořad se vysílá od dubna 2012.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.