Řemesla na západě Čech

Seriál Řemesla a činnosti má za cíl pokusit se o zmapování významných řemesel a činností charakteristických pro západočeský region. Mapovat řemesla dávno zaniklá, která přežívají jen v lidové tvořivosti a také řemesla, která v novodobých podmínkách pokračují dále.

V dnešním přetechnizovaném světě je někdy dobré se zastavit a podívat se zpátky do historie, jak se vyvíjela různá řemesla, jak zruční byli mistři svých oborů a co všechno dřívější řemeslníci dovedli vyrábět. Seriál Řemesla a činnosti přináší charakteristiky a popis různých řemesel a činností, která se vyskytovala nebo ještě vyskytují v západočeském regionu. Můžete tak nahlédnout do tehdejšího světa kameníků, kovářů, lazebníků, perníkářů a jiných mistrů z různých cechů řemesel.

Zaznamenat všechna řemesla a činnosti, která byla v uplynulých staletích vykonávána, či s kterými naši předkové přicházeli do styku, je téměř nemožné, ale jakýsi náhled tady je.

Historie pořadu:

Pořad se vysílá od dubna 2012.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.